pies w okularachPolecane Zwierzęta 

Ważny wybór – jaka rasa psa będzie do ciebie pasować

Jeżeli zdecydowaliśmy już o przyjęciu pod swój dach psa z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, jaki ogrom odpowiedzialności spocznie na naszych barkach, w momencie, gdy pies przekroczy próg naszego domu. Jednak odpowiedzialność dotyka nas już dużo wcześniej – sam wybór odpowiedniego psa jest rzeczą niezwykle trudną i niezwykle wręcz odpowiedzialną.

W końcu jeżeli wybierzemy niewłaściwie, psa, który nie będzie odpowiadał nam pod względem charakteru – możemy go unieszczęśliwić. A to przecież rzecz, której uczynić w żadnym wypadku uczynić nie chcemy. Musimy więc odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo ważne pytanie: jak wybrać psa dla siebie?

 

Pies psu nierówny

Pies z całą pewnością może stać się naszym najlepszym przyjacielem, w końcu nie bez kozery mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak żeby tak się stało musimy nie tylko dbać o naszego psa i go z całych sił kochać – musimy również wybrać psa, który będzie do nas podobny. Dopasowanie rasy do właściciela może okazać się zadaniem bardzo trudnym, lecz zrobić to po prostu trzeba. Charakter rasy psa przecież determinuje to jak często i na jak długie spacery pies musi wychodzić, czy jest aktywny czy raczej leniwy, czy jest agresywny i trudny w ułożeniu z natury czy raczej uległy, czy może zostawać sam, gdy wychodzimy na długie godziny do pracy, czy lubi dzieci lub czy toleruje obecność innych zwierząt,- to tylko nieliczne pytania, nad którymi musimy się zastanowić, by dobrać psa, który będzie idealnym uzupełnieniem naszego stylu życia.
———–
Zdjęcie: pixabay.com/JanDix
CC-License: CC0

Podobne

Leave a Comment

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij