makijaż - pędzle i cienieZdrowie i uroda 

Dlaczego nie wolno spać w makijażu?

Jedną z największych zbrodni, jakie możemy zaserwować swojej skórze jest spanie w makijażu. Przynosi ono wiele szkodliwych skutków. Warto mieć tę świadomość, kiedy kolejny raz kładziemy się spać po całym dniu, nie dokonując demakijażu.

Spanie z warstwą połączenia kosmetyków oraz codziennych zanieczyszczeń i sebum wytarzanego przez skórę na twarzy przynosi zniszczenia, które mogą się objawić nawet po latach. Oczywiście niektóre z nich widać jednak już następnego dnia.

Wypoczynek dla skóry

Skutki spania w makijażu, które zobaczymy po obudzeniu to ziemista cera, wypryski, wągry i zaskórniki i głębsze zmarszczki. To cena za to, że nie pozwalamy skórze wypocząć i skorzystać z dobrodziejstw demakijażu, oczyszczania, ale także codziennej wieczornej pielęgnacji, w skład której wchodzi także krem nawilżający czy odżywczy. Dlatego też przedwczesne starzenie skóry dotyczy między innymi osób, które nie mają zwyczaju zmywania tego, co rano nakładają twarz, bezpośrednio przez udaniem się na spoczynek.

Cerę mamy tylko jedną i jest ona naszą wizytówką, niejako nas reprezentuje, ponieważ to ją widzą nasi rozmówcy, bliscy czy współpracownicy. Złe skutki braku wypracowania nawyków pielęgnacyjnych przed snem mogą nawet sprawić, że ominie nas sukces zawodowy, ponieważ poprzez zaniedbaną cerę będziemy postrzegani jako mniej profesjonalni. Co jednak, jeżeli raz zapomnimy zmyć makijaż? Kolejnego dnia najlepiej wykonać dogłębny peeling i położyć na twarz lekko złuszczający kosmetyk z kwasami. To być może uratuje sytuację.

———–
Zdjęcie: pixabay.com/Li_sy
CC-License: CC0

Podobne

Leave a Comment

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij