6Inne 

Statuetka z grawerem – luksusowy upominek

Statuetka zawsze kojarzy się z wyjątkowością

Statuetka z grawerem jako luksusowy upominek to prezent na każdą okazję, który wniesie luksus w celebrację święta. Niezależnie od tego, czy statuetka z grawerem upamiętni uzyskanie sukcesu sportowego, naukowego, jubileuszu lub innych okazji, już samo jej zaistnienie w grupie podarunków nada temu świętu rys luksu i wyjątkowości. W kulturze europejskiej statuetka zawsze kojarzy się z ogromną skalą dumy, szacunku i prestiżu i ten akcent można znakomicie wykorzystać chcąc nadać prezentowi nadzwyczajny i niecodzienny wymiar.

 

Statuetka z grawerem – postaw na kompozycję słów

Statuetka, na której wygrawerowany będzie napis, znak lub symbol, stawia planującemu taki prezent szczególne wyzwania. Trzeba doskonale dobrać do bryły szklanej najbardziej odpowiedni, nie nazbyt rozległy, a jednak skłaniający do refleksji tekst. Jak w starożytnej sztuce zwięzłych epigramatów liczy się tu każdy znak i każde pojedyncze słowo.

 

Zasada ekonomii, czyli oszczędności słowa

Im trafniej, krócej i ściślej, tym lepiej. Chodzi o to, aby słowa nie były zbyt gęsto grawerowane i nie przesłaniały harmonii figury statuetki. Z drugiej strony można też postawić na wybór formy statuetki z wygrawerowaną wyłącznie datą wydarzenia lub celebracji. To także interesująca estetyka prezentu.

 

Minimalizm estetyki to maksymalizacja treści

Doradcy personalni sugerują, że wybór formy i treści słów w przypadku prezentu w postaci statuetki prezentowej może także celowo grać minimalizmem rozwiązań estetycznych, aby podkreślić maksymalizm treści. Pięknie wygrawerowany inicjał osoby obdarowującej ukryty w spodzie statuetki może na przykład nawiązywać do intymności relacji pomiędzy obdarowującym, a obdarowywanym.

 

Zadaj sobie pytanie, co chcesz podkreślić gestem wręczenia prezentu

Wybór to zawsze decyzja o tym, co chcemy podkreślić naszym gestem. Niekiedy statuetka naznaczona jednym, ważnym dla obdarowywanego symbolem z jego życia znaczy więcej niż rozległy cytat z literatury światowej. Ważne jest także, aby styl grawerowania elegancko komponował się z treścią słów i formą bryły statuetki. W podjęciu ostatecznej decyzji pomoże nam doświadczony pracownik punktu z usługami grawerniczymi i warto konsultować z nim nasze pomysły, aby ich efekt był zadowalający.

Polecamy ofertę statuetek: https://www.krysztaly3d.pl/

Podobne

Leave a Comment

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij