kret w ogrodzieDom i ogród 

Sposób na kreta w ogrodzie

Dla posiadaczy trawników, ogródków, ogrodów i sadów krety są prawdziwymi szkodnikami. Nie tylko niszczą mogą zniszczyć uprawy, ale także aranżacje kwiatowe w ogrodach i trawniki, kopiąc w nich swoje nory. Jeżeli jednak uważasz, że sposób na kreta w ogrodzie nie powinien leżeć w gestii chemii i należy zastosować naturalne metody, to na pewno głowiłeś się – jak pozbyć się kreta z ogrodu w inny sposób? Cóż, innych metod też jest kilka.

Naturalne sposoby

Coraz powszechniejsza staje się obecnie siatka na krety, wkopywana około dziesięciu centymetrów pod ziemią. To naprawdę dobry sposób na kreta w ogrodzie. Nie ingeruje on w naturę w sposób chemiczny, nie zagraża w żaden sposób samym kretom, ale jednak uniemożliwia im szkodnictwo w ogrodzie, gdyż zwierzęta nie mogą przedostać się na powierzchnię ziemi przez metalową siatkę. Rozwiązanie to nie przypadnie jednak do gustu osobom, które mają już na przykład zaaranżowane ogrody czy poszczególne grządki albo kwiaty i nie mogą w nie ingerować, wykopując miejsce na siatkę.

Elektroniczne rozwiązania

Jeżeli więc jesteś w takiej sytuacji na pewno dalej głowisz się jak pozbyć się kreta z ogrodu. Możesz w tym przypadku postawić na elektronikę. Dobry sposób na kreta w ogrodzie to bowiem elektroniczny odstraszasz na krety. Trzeba umieścić jeden, albo kilka z nich w kilku punktach ogrodu, a zwierzęta powinny przestać się już z czasem pojawiać. Maszynka wydaje bowiem dźwięki nieprzyjemne dla kretów. Jest to bowiem pewny i bezpieczny sposób na kreta w ogrodzie.

Tradycyjne metody

Dalej nieprzekonany? Wciąż nie wiesz jak pozbyć się kreta z ogrodu, bo ten nie daje się spłoszyć? Istnieją również inne, tradycyjne metody. Powszechnie znany i stosowany sposób na kreta w ogrodzie to metalowe puszki, rozcięte w połowie i zawieszone na drewnianych tyczkach, wbitych w ziemię. Podczas wiatru puszki uderzają o siebie, co tylko straszy zwierzęta i zniechęca je do wychodzenia na zewnątrz i powodowanie szkód. Jest to zatem powszechnie wypróbowana metoda, stosowana przez ludzi od lat. Obecnie w sukurs idzie jej jednak także technologia elektroniczna, a w ostateczności także – chemiczna.

———–
Zdjęcie: pixabay.com/beeki
CC-License: CC0

Podobne

Leave a Comment

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij