muszki owocówkiDom i ogród 

Muszki owocówki: jak skutecznie się ich pozbyć?

Pojawiają się głównie latem i jesienią. Bardzo szybko osiedlają się w naszej kuchni, a właścicieli wyprowadzają z równowagi i przyprawiają o zawrót głowy. Muszki owocówki, bo o nich mowa, to często duży problem. Wystarczy przecież delikatnie zepsuty owoc – muszki doskonale wyczuwają zapach fermentacji i zjawiają się w mgnieniu oka. Pojawia się zatem pytanie: jak się pozbyć muszek owocówek?

Przede wszystkim zlokalizuj źródło problemu. To, jak już wspomnieliśmy, zepsuty, czy nawet nadgryziony owoc. Przede wszystkim musisz go wyrzucić, a naczynie, w którym się znajdował dokładnie umyć.

Problem z muszkami często jest jednak bardziej skomplikowany. Polega na tym, że owady rozmnażają się w ekspresowym tempie i samo pozbycie się źródła problemu może okazać się niewystarczającym rozwiązaniem.

Jak się przygotować do ofensywy? Zasada działania jest prosta: wyrzucasz wszystko, co może przyciągnąć te owady. Mowa tu nie tylko o zepsutych owocach i warzywach, ale nawet najdrobniejszych resztach po obiedzie czy śniadaniu. Worek, do którego wyrzuciłaś wspomniane resztki szczelnie zamykasz, a najlepiej całkiem wynosisz. Warto też zdezynfekować miejsca, w których muszki się osiedliły. Powód? Nie każdy to wie, że samica składa dziennie nawet kilkadziesiąt jaj, z których bardzo szybko wyrastają dorosłe osobniki, gotowe do rozmnażania. Do wspomnianej dezynfekcji wystarczy po prostu gorąca woda z dodatkiem detergentu.

Niewątpliwie w sieci króluje pytanie: muszki owocówki jak się pozbyć tego problemu. Nic dziwnego, w końcu cała ich plaga może skutecznie nam utrudnić codzienne funkcjonowanie. Warto też zapytać, co zrobić, by do niego nie dopuścić? Tu odpowiedź jest prosta: dbać o czystość mieszkania i jak najszybciej wyrzucać to, co i tak ma trafić do kosza! Internauci polecają także pułapkę na muszki z płynem – tutaj.

Podobne

Leave a Comment

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij