krokusy-cebulkiDom i ogród 

Cebule kwiatowe – popularne gatunki kwitnące latem

Jak nazywają się kwiaty, które kwitną latem? Czosnek ozdobny, irys kosaciec, mieczyk gladiolus, anemon zawilec, iksja. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się więcej.

Co kwitnie latem? Przegląd popularnych gatunków

Kwiatów, które kwitną w tym okresie, jest bardzo dużo. Popularne gatunki są następujące: czosnek ozdobny, irys, czyli kosaciec, mieczyk gladiolus, anemon zwany zawilcem, iksja. Ładnie się prezentują w ogrodach, lasach, łąkach kwiatowych. Dodają uroku każdej okolicy, w której można je spotkać i podziwiać. Zrobić zdjęcia na pamiątkę, żeby wiedzieć, jak wyglądają, poznać nazwy, fazy kwitnienia. Wiedza ta przyda się osobom w wielu kategoriach wiekowych. Dzieciom, dorosłym, nastolatkom w szkole i nie tylko.

Czosnek ozdobny – wielość odmian czosnków alium

Wygląda pięknie jako roślina. Jego barwy to głównie fioletowy, niebieski, biały. Każdy wybierze swoją, ale proponuję mieć każdą w odpowiedniej ilości sztuk, bo one zachwycają swoim wyglądem. Wszyscy będą pytać, co to za roślina i będą chcieli kupić taką dla siebie i zasadzić.

Irys, czyli kosaciec – germanica, sybersyjski i bródkowy

Irys również zasługuje na uwagę. Piękne kolory takie jak na przykład fioletowy, niebieski, żółty, biały. Zasadzone w grupie będą ładnie się prezentować, przyciągać wzrok swoimi barwami. Warto w nie zainwestować, ponieważ zyska na tym ogór, łąką, wygląd trawy, która swoją zielenią ozdobi otoczenie kwiatów.

Mieczyk gladiolus – dostojne u smukłe kwiaty

Jego barw jest bardzo wiele. Zasadzone obok siebie przypominają tęczę, którą warto mieć na swojej działce w ogródku, zasadzić na miastowej łące lub w parkach. Różowe, czerwone, żółte, białe, pomarańczowe, fioletowe, niebieskie. Mieczyk to piękna roślina składająca się z małych kwiatów, które są piękne. Przyciągną uwagę wielu osób, które odwiedzą ogród u znajomych, inne miejsce, w których zobaczą te kwiaty.

Anemon zwany zawilcem – idealne do sadzenia w grupach

Można go obejrzeć w parkach, gdzie rośnie sobie grupami w trawie. Całe łąki białych zawilców zachęcają do spacerów, robienia zdjęć na ich tle. Najbardziej powszechne są białe, ale występują też inne barwy. Na przykład żółte, czerwone, różowe, fioletowe. Każdy wybierze swoje ulubione, które będą się podobać. Cebulki anemonów sadzimy

Iksja – feeria kolorów w ogrodzie

Występuje w wielu kolorystycznych odmianach. Podobnie jak Mieczyk ma prawie wszystkie barwy tęczy. Różowe, czerwone, pomarańczowe, białe, żółte, Zachwyci każdego na tyle, że zdecyduje się ją mieć w swoim ogrodzie. Będzie ładnie wyglądać w parku, łące kwiatowej. Wszędzie gdzie tylko można ją zasadzić.

Dlaczego warto mieć rośliny?

Jak widać, prezentują się one bardzo pięknie. Na pewno dużo osób będzie chciało je mieć u siebie. Nawet najmniejszą ilość do małego ogródka przy bloku mieszkalnym. Gdy ktoś posiada dom, będzie mógł mieć ich więcej. Odpowiednia uprawa, pielęgnacja zapewni, że zawsze będą zachwycać latem i nie tylko. Ładne rośliny cieszą oko. Warto zainwestować pieniądze w omówione powyżej piękne gatunki. Wśród wielu do wyboru duże grono osób znajdzie coś sobie i nie tylko.

Podobne

Leave a Comment

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij